Archiwum czerwiec 2020


cze 26 2020 Firma remontowa, czy i jak wybrać najlepszą?...
Komentarze (0)

Wybór firmy, która ostatecznie przeprowadzi remont naszego mieszkania jest zadaniem skomplikowanym. Nie ukrywajmy, że każda firma będzie reklamowała się jako najlepsza, najpewniejsza, najtańsza itd. Niektóre nawet zadbają o zapewnienie sobie odpowiednio dużej liczby pozytywnych opinii w Internecie, a w przypadkach skrajnie nieetycznych, o rozsianie niesprawdzonych pogłosek na temat bezpośredniej konkurencji.

 Remont to prawdziwe wyzwanie!

Wybierając fachowca, który pomoże nam stworzyć aranżację mieszkania czy firmę, która ją przeprowadzi, musimy polegać głównie na naszym wyczuciu. Przede wszystkim ważny jest projekt, szczególnie gdybyśmy pragnęli zamienić wannę na kabinę prysznicową, całkowicie przeobrazić styl aranżacji mieszkania (fajne pomysły można znaleść na tym blogu) lub nawet jego układ (np. poprzez wyburzenie ścianki działowej). Warto skonsultować się projektantem, który nam udzieli cennych rad. Zapewnienia fachowca, że jest to możliwe mogą wynikać tylko z chęci uzyskania zlecenia na remont.

 

Spisując umowę, tak spisując, gdyż dogadując się i biorąc fachowca na czarno ryzykujemy konsekwencje prawne i problemy z egzekwowaniem uzgodnień, trzeba sprawdzić kilka punktów. Najważniejsze spośród nich to: płatność po odbiorze danego etapu prac, usunięcie ewentualnych usterek, odpowiedzialność za materiały i ich dowóz (zakup kafelków, płytek farb, paneli etc). Wreszcie termin zakończenia prac i kara za niedotrzymanie go.

cze 26 2020 Styl marynistyczny w modnej łazience
Komentarze (0)

Nowoczesna aranżacja łazienki to coś, co marzy się wielu spośród nas. Nierzadko na przeszkodzie staje nam brak powierzchni, środków czy nawet pomysłu. Jednym z najciekawszych stylów aranżacji jest tak zwany styl marynistyczny. Wyróżnia się on bardzo eleganckim połączeniem bieli i błękitu. Kafelki w takiej tonacji są stosunkowo tanie, a proste białe wanny dopełnią projektu. To doskonały sposób na tanie i stylowe wykończenie pomieszczenia w czasie najbliższego remontu. Zobaczcie sami i wyraźcie wasze zdanie w komentarzach pod wpisem!

Przykładowa aranżacja wyremontowanej łazienki