Najnowsze wpisy, strona 2


lip 06 2020 Remont mieszkania a nowe okna
Komentarze (0)

Wyobraźmy sobie teraz taką sytuację: zaplanowaliśmy remont mieszkania, taki z gatunku bardzo gruntownych. Wymieniamy panele podłogowe, płytki podłogowe, malujemy ściany salonu lub kładziemy kafelki na ścianach łazienki. W gotowości mamy również wybrane bardzo eleganckie lub nowoczesne, zależnie od naszych preferencji, meble. Chcielibyśmy również dokonać wymiany okien. Wiadomo, że prace te trzeba wykonać na tym etapie, gdyż później mogą doprowadzić one do uszkodzenia ścian lub podłóg.

 

Parapet okienny z kamienia, zdjęcie pochodzi ze strony http://www.parapetycerpol.pl

 

Co do zasady na rynku dostępne są dwa rodzaje okien: te bardziej tradycyjne, czyli okna drewniane, oraz nowoczesne okna plastikowe. Te pierwsze prezentują się o wiele lepiej we wnętrzach klasycznych, lecz dobre okna z drewna są drogie. Tworzywo sztuczne jest natomiast tańsze i szczelniejsze zarazem. Nie wygląda ono jednak tak atrakcyjnie. Podobnie niezbyt korzystnie wyglądają parapety okienne z plastiku, szczególnie w sytuacji, gdy mięlibyśmy zdecydować się na wyłożenie pomieszczenia płytkami kamieniopodobnymi. W takiej sytuacji o wiele lepiej jest nabyć parapety marmurowe lub parapety gresowe. Pozwolą one uniknąć mało estetycznego tworzywa sztucznego w naszym domu.

cze 26 2020 Firma remontowa, czy i jak wybrać najlepszą?...
Komentarze (0)

Wybór firmy, która ostatecznie przeprowadzi remont naszego mieszkania jest zadaniem skomplikowanym. Nie ukrywajmy, że każda firma będzie reklamowała się jako najlepsza, najpewniejsza, najtańsza itd. Niektóre nawet zadbają o zapewnienie sobie odpowiednio dużej liczby pozytywnych opinii w Internecie, a w przypadkach skrajnie nieetycznych, o rozsianie niesprawdzonych pogłosek na temat bezpośredniej konkurencji.

 Remont to prawdziwe wyzwanie!

Wybierając fachowca, który pomoże nam stworzyć aranżację mieszkania czy firmę, która ją przeprowadzi, musimy polegać głównie na naszym wyczuciu. Przede wszystkim ważny jest projekt, szczególnie gdybyśmy pragnęli zamienić wannę na kabinę prysznicową, całkowicie przeobrazić styl aranżacji mieszkania (fajne pomysły można znaleść na tym blogu) lub nawet jego układ (np. poprzez wyburzenie ścianki działowej). Warto skonsultować się projektantem, który nam udzieli cennych rad. Zapewnienia fachowca, że jest to możliwe mogą wynikać tylko z chęci uzyskania zlecenia na remont.

 

Spisując umowę, tak spisując, gdyż dogadując się i biorąc fachowca na czarno ryzykujemy konsekwencje prawne i problemy z egzekwowaniem uzgodnień, trzeba sprawdzić kilka punktów. Najważniejsze spośród nich to: płatność po odbiorze danego etapu prac, usunięcie ewentualnych usterek, odpowiedzialność za materiały i ich dowóz (zakup kafelków, płytek farb, paneli etc). Wreszcie termin zakończenia prac i kara za niedotrzymanie go.